Beata Zielińska-Rocha - psycholog, psychoterapeuta

BZR.jpg

Studia psychologiczne ukończyłam w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Ukończyłam czteroletnią Szkołę Psychoterapii w Ośrodku Pomocy Psychologicznej i Edukacji INTRA. Stale się rozwijam jako psychoterapeuta, szczególnie w obszarze psychoterapii skoncentrowanej na emocjach (EFT), focusingu oraz pracy z parami (szkolenia EFT, m.in. Externship oraz Core Skills 1-4 oraz Studium Pomocy Psychologicznej dla Par przy Instytucie Psychologii Zdrowia).

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych (również po angielsku i hiszpańsku), oraz psychoterapię par (w języku polskim i angielskim). Pracuję w nurcie humanistycznym, szczególnie bliska jest mi psychoterapia skoncentrowana na emocjach (EFT).

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej oraz ICEEFT (International  Centre for Excellence In Emotionally Focused Therapy). Swoją pracę poddaję stałej superwizji.

Staże terapeutyczne odbywałam na Oddziale Dziennym Kliniki Nerwic w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego oraz w Środowiskowym Domu Samopomocy na ul. Rydygiera.

Jestem doświadczonym trenerem umiejętności psychospołecznych, coachem w obszarze edukacji. Kwalifikacje trenerskie zdobyłam w Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku INTRA. Prowadziłam m.in. warsztaty z komunikacji, asertywności, budowania relacji, motywowania, rozwiązywania trudnych sytuacji, coachingu, umiejętności kierowniczych.

Napisałam kilkadziesiąt artykułów dla rodziców i nauczycieli z zakresu umiejętności wychowawczych oraz scenariusze szkoleń dla Rad Pedagogicznych. Współtworzyłam blog psychologiczny Niuanse. Przez wiele lat pracowałam jako nauczyciel z młodzieżą i dorosłymi. Posiadam również doświadczenie w pracy na stanowiskach związanych z zarządzaniem zespołem.

Prywatnie jestem mamą dwójki dorosłych już dzieci. W wolnych chwilach czytam mniej lub bardziej poważne książki, słucham muzyki z różnych stron świata i gotuję. Lubię podróże, poznawanie nowych miejsc, kontakt z ludźmi i przyrodą.