Ośrodek Psychoterapii W Relacji ma 7 lat!

blob

Pomysł stworzenia wspólnie miejsca, w którym będziemy pracować zgodnie z tym co i jak myślimy o procesie psychoterapii powstał latem 2011 r. Od pomysłu do realizacji upłynęło pół roku. W tym czasie intensywnie pracowałyśmy nad ofertą, nazwą, wizerunkiem, pomysłami na to, jak ma wyglądać nasza współpraca. Wreszcie, w grudniu 2011 r. Ośrodek Psychoterapii W Relacji został powołany do życia i od tamtej pory oferujemy klientom psychoterapię indywidualną w gabinetach na Saskiej Kępie w Warszawie.

W miarę rozwoju i zdobywania doświadczenia jako ośrodek i terapeuci, postanowiłyśmy poszerzyć ofertę o konsultacje dla rodziców oraz terapię dzieci i młodzieży. Nieco później zaczęłyśmy oferować psychoterapię par, która w ostatnich latach budzi duże zainteresowanie wśród klientów. Podobnie sprawa się ma z terapią obcojęzyczną – pomagamy klientom, którzy potrzebują wsparcia i poszukują konsultacji czy terapii prowadzonej w języku angielskim lub hiszpańskim. Niektóre z naszych terapeutek posługują się też innymi, bardziej egzotycznymi językami.

Nazwa naszego ośrodka była efektem kilkutygodniowych poszukiwań i konsultacji. „W Relacji” mieści w sobie dla nas wiele znaczeń. Relacje międzyludzkie są dla nas bardzo ważne i wierzymy, że dobre relacje znacząco i pozytywnie wpływają na jakość naszego życia. Relacje z ludźmi oraz relacja z samym sobą są w centrum naszej pracy z klientami. Proces budowania relacji z każdym z naszych klientów jest ważnym wątkiem procesu psychoterapii. Wierzymy, że dobra relacja między klientem a terapeutą może wpływać na inne relacje w życiu danej osoby, i że jest ona czynnikiem leczącym w terapii. Nieustająco pracujemy również nad jakością relacji pomiędzy członkami naszego zespołu. Stawiamy na otwartość w komunikacji, empatię i wzajemne wsparcie. Chcemy widzieć w sobie nawzajem przede wszystkim ludzi.

W trakcie tych siedmiu lat dzieliłyśmy się swoją wiedzą i umiejętnościami uczestnicząc trzykrotnie w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Re:akcja w depresji, pisząc artykuły, występując w audycjach radiowych oraz prowadząc bloga Niuanse oraz bloga na naszej stronie internetowej. Nasz zespół stopniowo się powiększał i wzbogacał o osoby, które wnoszą dodatkowe kompetencje i doświadczenie, które możemy oferować naszym klientom. Również pomysłodawczynie stworzenia Ośrodka Psychoterapii W Relacji zmieniały się i rozwijały w czasie tych wspólnie spędzonych 7 lat – prywatnie i zawodowo. Odkrywałyśmy to, co w psychoterapii jest nam najbliższe, uczestniczyłyśmy w wielu szkoleniach oraz w superwizji, dojrzewałyśmy jako osoby i terapeutki.

Dziękujemy naszym klientom i terapeutkom W Relacji za wspólnie przebytą drogę. Życzymy sobie kolejnych 7, 14, 21 i więcej lat. Lat, które nadal będą nas wzbogacać, pozwalać się rozwijać i pomagać sobie i innym budować wartościowe, dobre relacje.